Kamera kayıtları inceleniyor

Kamera kayıtları inceleniyor
Atatürk Havalimanı'nda dün çıkan yangına ilişkin olay yerindeki kamera kayıtları incelemeye alındı.Abone ol

Atatürk Havalimanı C Terminali kargo bölümünde dün çıkan yangına ilişkin olay yerindeki kamera kayıtları incelemeye alındı. Yangından büyük hasar gören kargo bölümünün Çorlu'ya taşınması gündemde.

Yangını ilk fark eden kargo bölümündeki iki işçi ile diğer bazı görevlilerin ifadelerine başvuruldu.

Olay yerindeki kamera kayıtları da inceleme altına alınırken, yangının kesin çıkış nedeninin anlaşılabilmesi için itfaiye ve olay yeri inceleme raporlarının tamamlanması bekleniyor.
>
Kargo bölümünde büyük hasara yol açması yüzünden kargo uçuşları, Çorlu ve Sabiha Gökçen havaalanlarına yönlendirildi.

Ulaştırma Bakanlığı'nın, kargo bölümünü Çorlu'ya taşımayı planladığı belirtiliyor.

Soğutma çalışmaları sürüyor

Yangının söndürülmesinden sonra itfaiye ekiplerinin büyük bölümü olay yerinden ayrılırken, kalan bazı ekipler ise sabaha kadar yanan binaya su ve köpük sıkmayı sürdürdü.


cnnturk.com okuru Tuba Tonguç'un çektiği fotoğraf
Terminalde yeni bir yangın çıkma ihtimalinin bulunmadığını belirten itfaiye yetkilileri, bu işlemin bir olumsuzluk yaşanmaması için yapıldığını belirtti.

Bölgede geniş güvenlik önlemi alan polisler de, gerekli incelemelerin yapılmasını sağlamak amacıyla görevli olmayanların olay yerine girmesine izin vermiyor.

Atatürk Havalimanı alevler içinde

İstanbul Atatürk Havalimanı C Terminali kargo bölümünde dün henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangında can kaybı olmazken üç kişi yaralandı.


Tonguç'un objektifinden bir diğer kare
Yangının ardından kargo bölümünde büyük maddi hasar meydana geldi.

Sabotajın ihtimal dahilinde görülmediğini belirten yetkililer, yangının elektrik kaçağı ya da kaynak yapılırken hangarın yakınındaki yanıcı maddelerin alev alması ihtimalleri değerlendiriliyor.

THY kargo bölümü etkilenmedi

Bu arada Türk Hava Yolları (THY) kargo bölümü ve uçaklarının, Atatürk Havalimanı C Terminali'nde çıkan yangından etkilenmediği açıklandı.

THY'den yapılan açıklamada, "yangın sonucu filomuzda bulunan hiçbir uçağımız etkilenmemiş olup, tarifeli seferlerimiz planlandığı şekilde devam etmektedir. Meydana gelen yangından dolayı yolcularımızın herhangi bir aksaklıkla karşılaşmamaları için gereken tüm tedbirler alınmıştır'' denildi.Kategori : GÜNCEL