2006 bazı yıldızlara yaramadı

  • Ana Sayfa
  • 2006 bazı yıldızlara yaramadı
2006 bazı yıldızlara yaramadı
Sinema dünyasının bazı ünlü isimlerine 2006 yılı uğursuz geldi.Abone ol

Senenin başından bu yana kötü günler geçiren bu ünlüler, davalarla, sözleşme fesihleriyle, ayrılıklarla zor bir yıl yaşıyor. 2006'nın Tom Cruise'un yılı olmadığı, ilk aylardan belli oldu.

Mart ayında sinema dünyasının en kötülerine verilen ''Altın Ahududu-Razzie'' ödülünü aldı. Nişanlısı Katie Holmes ile birlikte ''En Sıkıcı Çift'' dalında ''altın ahududu'' alan Cruise'un, özellikle 2005'in Mayıs ayında katıldığı Oprah Winfrey Şov'da koltukların üzerinde zıplayarak ''evet aşığım'' demesi nedeniyle bu ödüle ''layık görüldüğü'' belirtildi. Hamilelik sonrasında anti depresan kullandığı gerekçesiyle aktris Brooke Shields'i eleştiren ve bu rahatsızlığın ''vitaminlerle geçebileceğini'' iddia ederek de şimşekleri üzerine çeken Cruise, Nisan ayına gelindiğinde asıl bombayı patlattı.

Doğaca מתיחת פנים בגאורגיה k bebeğinin ''plasentasını yiyeceğini'' açıklayan Cruise, hayranlarından büyük tepki gördü. Yeni gösterime giren filmi ''Görevimiz Tehlike-3''ün tanıtımları sırasında Scientology tarikatıyla ilgili konuşmalar yaptığı için de eleştiri getirilen Tom Cruise, son olarak 23 Ağustosta en büyük darbeyi yedi. 14 yıldır birlikte çalıştığı ve dev projelere imza attığı şirketi Paramount'un sahibi Sumner Redstone, Cruise ile sözleşme yenilemeyi düşünmediklerini söyledi. Redstone'un bu kararında Tom Cruise'un aylardır süren ''olumsuz davranışlarının'' etkili olduğu kaydedildi.

Ortağı Paula Wagner ile bağımsız projelere imza atmaya hazırlanan Cruise'un milyon dolarlık dev projelerin ardından küçük bütçeli yapımlarla ne kadar yetineceği ise Hollywood'da şu günlerde sıkça konuşulan konuların başında geliyor.

''CESUR YÜREK'' NEREDEN NEREYE...

''Cesur Yürek'' filmiyle Oscar rekorları kıran, sinema dünyasının usta isimlerinden Mel Gibson da 2006 yılını takvimden çıkarmak isteyen isimlerden... Alkollü araç kullanırken yakalandığı sırada Museviler'e yönelik olumsuz sözleri nedeniyle eleştirilen Gibson, Museviler'den özür diledi ve alkol tedavisine başlayacağını açıkladı. Bu olayın ardından günlerce alkollüyken çekilen fotoğrafları yayınlanan ve eleştiri bombardımanına tutulan Gibson hakkında dava da açıldı. Gibson hakkında alkollü araç kullanmaktan açılan davayla ilgili olarak Oscarlı ünlü sanatçının 28 Eylülde Malibu'da yargıç karşısına çıkacağı belirtildi. Sanatçının suçlu bulunması durumunda 6 ay hapis cezasına çarptırılabileceği de kaydedildi.

ROBIN WILLIAMS'IN DA ALKOLLE BAŞI DERTTE

Bir başka Oscarlı oyuncu Robin Williams'ın da başı içki kadehleriyle dertte... Alkole yeniden başladığını ve tedavi gördüğünü açıklayan Williams, alkolsüz geçen 20 yılın ardından yeniden bu kötü alışkanlığa yenik düştü. Sanatçının, sonbaharda tedaviyi tamamlayarak yeniden çalışmaya başlamayı arzuladığı kaydedildi. 55 yaşındaki oyuncu, ''Can Dostum'' filmiyle 1998'de ''en iyi yardımcı erkek oyuncu'' dalında Oscar ödülüne layık görülmüştü.

YUVASI DAĞILDI...

Ünlü aktris Kate Hudson da bu yılın sıkıntılı ünlüleri arasında yer alıyor. Oscar'a aday gösterilen oyuncu 27 yaşındaki Kate Hudson, 6 yıldır evli olduğu The Black Crowes grubunun solisti Chris Robinson'dan ayrıldı. 2 yaşında Ryder Russell Robinson adlı bir oğlu da bulunan Hudson ile Robinson, ünlüler dünyasının örnek çiftleri arasında gösteriliyordu. Ayrılık haberinin ardından oyuncu Luke Wilson ile ilişkilendirilen ve bunu her fırsatta reddeden Kate Hudson, Wilson ile ''You, Me and Dupree'' adlı filmde kamera karşısına geçmişti.Kategori : MAGAZİN